Rimantas Micka

Rimantas Micka

Misgirių poilsiavietės įkūrėjas

Misgirių apylinkės

Atostogaudami Misgiriuose dažnai mūsų svečiai, ypatingai ne vietiniai, teiraujasi: o ką dar galima būtų pamatyti aplinkui? Žemaitija, nuostabus kraštas kuris turi ko pasiūlyti net ir visko mačiusiai akiai! Todėl nusprendėme sudaryti trumpą sąršiuką artimiausių vietų kurias siūlytume aplankyti norintiems geriau pažinti Lietuvą, jos gamtą, kultūrą ir žmones.

LAKŪNO STEPONO DARIAUS GIMTINĖ

Vos už 6 km. nuo Misgirių, atstatytoje S. Dariaus tėvų sodyboje, nuo 1991 m. veikia muziejus. Jame įrengta memorialinė ekspozicija leis jums susipažinti su žymiojo skrydžio per Atlantą istoriją. Kasmet, liepos mėnesį čia yra rengiama aviacijos šventė skirta skrydžio per Atlantą metinių paminėjimui kurios metu aviacijos entuziastai atlieka įvarius pasirodymus mažaisiais lėktuvais, skraidyklėmis, sklandytuvais ir kitomis priemonėmis leidžiančiomis mums pasijausti lyg paukščiais… O ar žinojote, kad būtent S. Darius supažindino lietuvius su musų visų taip mylimu krepšiniu? Daugiau informacijos apie S. Dariaus gimtinę-muziejų rasite čia.

S. Dariaus gimtinė

ŠVĖKŠNOS BAŽNYČIA IR DVARAS

Švėkšnos miestelis yra įsikūręs 14 km. nuo Misgirių poilsiavietės. Jame rasite įspūdingo grožio, neogotikos stiliaus Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią menanti dar XVI amžių. Tai jau net ketvirtoji bažnyčia šioje vietoje, nes pirmoji sudegė, o antroji ir trečioji buvo sugriautos. Bažnyčia taip pat garsėja 24 balsų vargonais, kuriuos 1907 metais pastatė vargonų meistras BrunoGobel iš Karaliaučiaus. Daugiau informacijos apie Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią rasite čia.

Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia

Visai šalia, perėjus per tiltą nuo Švėkšnos bažnyčios, stovi Genovaitės vila, kurią 1880 m. savo žmonai pastatė ir jos vardu pavadino Adomas Pliateris. Dvarą supantis 9,5 ha. ploto parkas laikomas vienu gražiausių Lietuvoje. Daugiau informacijos rasite čia.

Genovaitės vila

RIETAVAS

Jei dar ir neteko apsilankyti garsiajame Rietavo turguje, tai turbūt bent jau esate apie jį girdėję. Nuo Misgirių šis lobynas yra nutolęs per 28 km, tad pasieksite jį greičiau nei per 35 min. Čia rasite visko: maisto produktų, rūbų, žaislų, sendaikčių, prabangių antikvarinių baldų, menininkų darbų, ar net kolekcinių monetų ar pašto ženklų. Turgus dirba tik sekmadieniais, tad nepraleiskite savo šanso jame apsilankyti.

Rietavo turgus

VARNIŲ REGIONINIS PARKAS

Šiek tiek toliau, už 60 km (45 min.) į Rytus tvyro įspūdingas Žemaičių aukštumos kraštovaizdis su Medvėgalio (234 m), Aukštagirės, Gaudkalnio, Moteraičio, Sprūdės kalnais, raiškiais plokščiakalvių kompleksais. Varnių regioniniame parke esančiame Lūksto ežere net randama gintaro! Čia įrengti maršrutai pestiesiams ir dviratininkams ir vandens turistams leis susipažinti su Žemaitijos krašto gamta. Daugiau apie Varnių regioninį parką rasite čia.

Varnių regioninis parkas

PLUNGĖ

50 km. nuo Misgirių esantys Oginskių rūmai, skambiai vadinami Žemaitijos Versaliu, galima drąsiai sakyti, yra vieni gražiausių dvarų Lietuvoje. Rūmus juosia nuostabaus grožio parkas. Juose įsikūręs Žemaičių dailės muziejus, kuriame yra kaupiami ir eksponuojami po visą pasaulį pasklidę žemaičių dailininkų darbai. Šie rūmai nuo pat jų įkūrimo 1873 m. garsėjo kultūrine veikla bei iki šiol pasakoją apie Oginskių giminės didikų istoriją bei jų indėlį į Lietuvos kultūrą. Daugiau apie Plungės dvaro sodybą rasite čia.

Oginskių dvaras

ŠILUTĖS KRAŠTAS

Už 40 km. į Pietvakarius rasite Šilutę, kuri pati bei jos aplylinkės garsėja unikaliu kraštovaizdžiu, savita etnokultūra, o puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra leis tuo įsitikinti renkantis vaizdžius maršrutus automobiliu, pėsčiomis, dviračiais ar net vandens transporto priemonėmis. Būtinai apsilankykite ir Ventės rage, vakare ši vieta tiesiog magiška… Daugiau informacijos rasite čia.

Ventės ragas

KRETINGA

Šiaurės vakarų kryptimi 60 km. atstumu nuo Misgirių rasite Kretingą. Augalų mylėtojus šis miestelis tikrai turės kuo nustebinti. Kretingoje galėsite aplankyti 1875 m. grafo Juozapo Tiškevičiaus įkurtą žiemos sodą kuriame gausu įvairiausių egzotinių augalų. Čia taip pat rasite savo egzotiškumu garsėjantį Japonišką sodą. Pradėtas kurti 2007 m., šiandien tai pats didžiausias Japoniškas sodas Europoje. Daugiau informacijos rasite čia.  

Žiemos sodas

KARKLĖ

Išsiilgusiems pajūrio, siūlome vietoj Palangos ar Šventosios rinktis Karklę. Čia ne tik ramiau bet ir gražiau! Būtinai išbandykite ekologinį pažintinį taką „Litorina“ kuris driekiasi Baltijos pajūriu . Kaip jį rasti ir ką juo einant galite pamatyti rasite čia. Kiek toliau, link Klaipėdos, mėgstantys istoriją gali apsilankyti pakrantės artilerijos baterijoje „Memel – Nord“. Tai antro pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai, įrengti Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Daugiau informacijos rasite čia.

Karklė

KLAIPĖDA

Apie Klaipėdą turbūt pasakoti daug ir nereikia. Jei retai lankotės šiame krašte, nepraleiskite progos apsilankyti be galo jaukiame Klaipėdos senamiestyje kuriame gausu įvairiausių skulptūrų. Jų ieškojimas tampa tarsi savotiška lobių medžiokle. O pačią gražiausią Klaipėdos panoramą ir gardžius gėrimus jus rasite „SKY 21 terrace“.

Klaipėdos senamiestis

Dar daug puikių vietų rasite Žemaitijos krašte! Turite patarimų ar norėtumėte pasidalinti asmenine patirtimi? Rašykite komentarus po šiuo straipsniu! Mums ir patiems būtų įdomu atrasti dar nematytas Misgirių apylinkių vietas 🙂

Pasidalink su draugais